Робоча поїздка до Братського району

Робоча поїздка до Братського району

Робоча поїздка до Братського району

17 жовтня 2013 група у складі представника департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму облдержадміністрації - завсектором розвитку підприємництва та регуляторної політики Крикуненко В.П., директора Регіонального фонду підтримки підприємництва в Миколаївській області ( РФПП ) Євсєєва В.Б. , голови Миколаївської обласної профспілки Інновація Мамеенка А.Ф., консультанта Миколаївської обласної спілки сприяння розвитку зеленого сільського туризму в Україні Ковинєва Ю.В. відвідали Братський район з робочим візитом.

На зустрічі з представниками малого та середнього бізнесу, головами сільських рад та представниками місцевих органів виконавчої влади, яка відбулася у приміщенні Братської райдержадміністрації, в рамках виконання Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Миколаївській області на 2013-2014 роки , для керівників підприємств та підприємців відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Інвестиційна діяльність, стан і перспективи впровадження інвестиційних проектів».

На початку семінару з доповіддю на тему «Інвестиційна діяльність Братського району» виступила голова Братської райдержадміністрації Підборська Т.П., яка проінформувала про реалізовані інвестиційні проекти в районі і про такі , які готуються до впровадження.

Надалі учасники семінару були ознайомлені з інформацією керівника РФПП Євсєєва В.Б. за проектом «Старт- ап» для нового покоління підприємців , який дозволяє здійснити презентацію своїх інвестиційних проектів іноземним інвесторам , а також про інформаційно, методологічної та організаційної допомоги, яку надає Регіональний фонд підтримки малого підприємництва суб'єктам підприємництва області. Також Євсєєва В.Б. розповів про початок функціонування найближчим  часом проекту мережі дистанційних консультаційних центрів для підприємців на базі бібліотек Миколаївської області, який виконується згідно з дорученням голови облдержадміністрації від 06.08.2013 № 2954/0/05-61/3-13.

Представник департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму облдержадміністрації Крикуненко В.П. поінформував про окремі показники діяльності малого та середнього підприємництва Братського району, проблеми й завдання районних органів виконавчої влади щодо розвитку підприємництва. Доповів про реалізовані інвестиційні проекти у Миколаївській області 2011-2012 років в області енергетичного і сільськогосподарського машинобудування, виробництва будівельних матеріалів, енергозбереження, виробництва продуктів харчування, сільськогосподарського машинобудування та виробництва сільгосппродукції і тваринництва, про перспективні проекти на найближчі 2013-2014 роки .

Мамеенко А.Ф. у своєму виступі розповів про успішний досвід діяльності Профспілкової організації працівників інноваційних і малих підприємств України по захисту прав найманих працівників та сприяння у вирішенні соціальних питань трудових колективів для забезпечення їх стабільності і мотивації до ефективної праці .

Для діючих підприємців та осіб, які бажають зайнятися бізнесом, Ковинєв Ю.В. провів освітній семінар на тему: «Підвищення самозайнятості населення та залучення додаткових коштів для місцевої громади шляхом розвитку сільського зеленого туризму».

У наданій інформації були висвітлені шляхи вирішення питань зайнятості та організації нових робочих місць, взаємодії органів влади та підприємництва , приклади розвитку туристичної галузі, придорожнього сервісу та інших видів діяльності, які можна організовувати з використанням особливостей і потенціалу району.

Згідно з планом роботи Євсєєв В.Б. провів освітній семінар на тему: «Розробка нових видів продукції на базі власної сировини та впровадження нових бізнес -технологій в т.ч. IT ». Учасники семінарів отримали папки з довідковими та інформаційними матеріалами, підготовленими РФПП.

У ході семінару учасникам були представлені прогресивні бізнес-технології побудови власної справи, а також їх впровадження у вже діючий бізнес. Особливу увагу було приділено можливості створення і розвитку існуючого бізнесу в Інтернеті. Учасникам був представлений конкретний алгоритм впровадження розглянутих технологій у бізнес. Інформація розглядалася на конкретних прикладах.

Також, учасникам було доведено інформацію про програму перепідготовки управлінських кадрів «Українська ініціатива», в рамках якої учасники програми можуть отримати другу вищу економічну освіту за рахунок бюджетних коштів, а також пройти стажування в Німеччині з метою підвищення своєї кваліфікації.

Семінар пройшов у дружній атмосфері, викликав великий інтерес з боку суб'єктів підприємницької діяльності та підприємств району, які висловили необхідність організації аналогічних заходів для підтримки і розвитку малого та середнього бізнесу підприємництва.

З підведенням підсумків роботи проведених освітніх заходів виступила начальник управління економіки Братської райдержадміністрації Шарата А.А., яка визначила першочергові завдання керівникам селищних рад з інвестиційної діяльності та подякувала учасникам семінару за роботу.

На завершення робочої поїздки членами робочої групи були відвідані: районна бібліотека смт Братське, міська бібліотека Вознесенська і центральна районна бібліотека м. Нова Одеса для ознайомлення зі станом справ з підготовки до забезпечення функціонування мережі дистанційних консультаційних центрів для підприємців, передана література для комплектування «Куточків підприємця» зазначених установ.